सोमवार, अशोज ८, २०८०

कृषि मन्त्रीले बन्द कोठाको गमलामा धान रोपेपछि….

काठमाडौं, असार । हतारमा कृषि विकास मन्त्री हरिबोल गजुरेल ! मन्त्री भए कृषि विकास गर्ने, दिन प¥यो सरकारले विगत १२ बर्षदेखि मनाईरहेको धान दिवस । त्यसमा पनि गतबर्षदेखि शुरु गरिएको राष्ट्रपति उत्कृष कृषक पुरस्कार वितरण गर्नु पर्ने जिम्मेवारी । प्रमुख अतिथि बन्नै पर्ने ललितपुरको खुमलटारमा । फेरि पुग्ने पर्ने सुदुरपश्चिमको धनगढी एउटा कार्यक्रमको होइन १५ वटा कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि बन्न (उनकै सल्लाहकार नहेन्द्र खड्कोले फेसबुकमा जनाए अनुसार) । कृषि मन्त्री गजुरेलले राष्ट्रपति पुरस्कार बाँढेर धनगढी हुँइकिनु थियो ।krishi mantry त्यसैले उनले उनका आयोजकहरु कै तयारी अनुरुप बन्द कोठामा गलैचा, गलैचा माथि गमला राखेर रोपाई गरी कार्यक्रमको उद्घाटन गरे । कृषि मन्त्री गजुरेलले उद्घाटन गरेको तस्वीर केही समयमा नै भाइरल बन्यो । कृषि मन्त्रीले गमलामा धान रोपेको विषय चर्चाको शिखरमा पुग्यो । नपुगोस् पनि किन, उनी कृषि मन्त्री थिए, उनले धान दिवसका अवसरमा खेतमा होइन गमलामा धान रोपेर कार्यक्रमको उद्घाटन गरेका थिए ।
गमलामा धान रोपेर कार्यक्रम उद्घाटन गर्नु नराम्रो थिएन पनि होला । त्यो सांकेतिक हो भनेर सकारात्मक सोच राख्यो भने सहज हुन्थ्यो होला । तर त्यसलाई अधिकांशले सकारात्मक सोच लिएनन् । उनकै पार्टीका अधिकांश व्यक्तिहरुले कृषि मन्त्री गजुरेलले गरेको शैलीको विरोध पनि गरे सामाजिक सञ्जाल मार्फत ।
कृषि मन्त्री गजुरेलले धान दिवसका अवसरमा बन्द कोठाभित्र गमलामा धान रोपेर कार्यक्रम उद्घाटन गरेको विषय असार १५ गते दिनभर भाईरल बनेको छ । कतिले त विगतका कृषि मन्त्री हरिप्रसाद पराजुलीको घटनाबाट त्रसित भएको भन्ने आरोप पनि नलगाएका होइनन् । तर कृषि मन्त्री गजुरेल धान दिवसको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि बनेर गमलामा धान रोपेका पनि थिएनन् । कृषि विभागले धान दिवस ठैवमा मनाउने तयारी गरेको थियो । तर धान दिवसमा कृषि मन्त्री गजुरेलले सहभागिता जनाउने संकेत दिएका थिएनन् । त्यसैले कृषि विकास मन्त्रालयले आयोजना गरेको राष्ट्रपति उत्कृष्ट कृषक पुरस्कार वितरण कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि बनेका गजुरेलले गमलामा धान रोपेर पनि सुख पाएनन् ! कृषि विभागले आयोजना गरेको धान दिवस कार्यक्रममा जान आलटाल गरेका कृषि मन्त्रीलाई कृषि मन्त्रालयकै कार्यक्रममा जालझेल गरेर प्रचार बाजी गरेको आरोप उनी निकटस्थले लगाएका छन् ।

प्रकाशित मिति: बुधबार, असार १५, २०७३